
Leki przeciwbólowe
Zastosowanie plastrów w terapii bólu
Jakie właściwości ma Ibuprom Zatoki?

Ibuprom Zatoki jak sama nazwa wskazuje to bardzo popularny i skuteczny lek na ból oraz niedrożność zatok. Lek ten w swoim składzie zawiera dwie substancje czynne. Mowa tutaj oczywiście o ibuprofenie, który ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz o fenylefrynie, który z kolei doskonale udrażnia nos.
6 największych zalet plastrów przeciwbólowych

Leki w formie plastrów przeciwbólowych można stosować na dolegliwości różnego pochodzenia, m.in. związane ze stanami zapalnymi w organizmie i urazami. Mają wiele zalet, niemniej przed ich zastosowaniem trzeba także pamiętać o przeciwwskazaniach.
Leczenie bólu

Pojawiający się ból jest sytuacją wysoce niekomfortową, która potrafi znacznie utrudnić funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków. Dlatego wielu ludzi poszukuje metod łagodzących i leczących ten stan. Dobrym rozwiązaniem jest wybór środka leczniczego o szerokim spektrum działania jakim jest Ibuprom Max.
Głównym składnikiem tej tabletki w formie drażetki jest ibuprofen w dawce 400 mg, która jest jest jednorazową dawką. Maksymalna dawka, którą można przyjąć w ciągu dnia wynosi 1200 mg dla dzieci powyżej 12. roku życia i dorosłych, czyli 3 tabletki.
W tabletce można wyróżnić także substancje pomocnicze, które wchodzą w:
– skład rdzenia to: laktoza, powidon, skrobia kukurydziana, talk, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna;
– skład otoczki to: sacharoza, talk, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, wosk carnauba, wosk biały.
Wskazaniem do stosowania jest ból głowy, bóle stawów, migrena, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe czy menstruacyjne. Zaleca się także stosowaniu Ibupromu Max podczas stanów przeziębieniowych i gorączki.
Produkt ten jest zaliczany do środków leczniczych o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych stosowanych najczęściej w łagodzeniu objawów bólowych o słabym i umiarkowanym nasileniu oraz gorączki. Ibuprom Max to efektywny środek przeciwbólowy, który charakteryzuje się szybkim działaniem.